Pożyczki chwilówki przez Internet Blog

Wpis

czwartek, 04 lipca 2013

Parabanki

Prawdopodobnie większości internautów słowo parabanki nie kojarzy się pozytywnie. To nieważne jakie są przyczyny deklarowania podobnych opinii przez szanownych internautów. Chciałbym w tymże tekściku zwrócić uwagę na to, by ludzie, jacy sami praktycznie nie mieli do czynienia z parabankami, ostrożnie podchodzili do krytykanckich ocen na ten temat.

Oczywiście nie mam celu nikogo tu przekonywać, że parabank to najdoskonalsza oferta na rynku - wszelkie instytucje, a konkretniej oferowane produkty finansowe, mają różnorakie plusy oraz minusy, co jest zrozumiałe. Zadziwia mnie natomiast to, iż np. w mediach raczej często parabank wymienia się w zdecydowanie niepochlebnym świetle. Prawda, parabanki oferują droższe kredyty niż banki, ale równocześnie nie wymagają tak dużo dokumentów czy zabezpieczeń od konsumentów! W dodatku można zestawić pożyczkę gotówkową proponowaną w którymś banku z pożyczką z parabanków - różnica w kosztach między nimi wcale nie będzie ogromna.

Pamiętacie, jak nad Wisłą dużo się mówiło o firmie Amber Gold, jaka działała jak parabank i naciągnęła setki klientów na miliony złotych. Czy oznacza to, że każda parabankowa firma jest mniej uczciwa niż banki? Nikt, kto często interesuje się sytuacją na świecie, nie powinien mieć trudności z odpowiedzią w tej materii. O co mi chodzi? Otóż za obecny kryzys gospodarczy odpowiadają... banki, które w generalnym mniemaniu stale cieszą się sporym zaufaniem. Szkoda tylko, iż na tym zaufaniu nie zaciążyły koszty rzędu miliardów dolarów, które poniosły do tej pory rządy i gospodarki wielu krajów.

 

Należy więc ostrożnie formułować swoje sądy. A sam fakt, że na rynku działają parabanki, jest czymś pozytywnym, bo zapewniają konkurencję dla banków i zmuszają je do walki o klientów.

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
saydistgeback1986
Czas publikacji:
czwartek, 04 lipca 2013 00:10

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • luftwafel.9 napisał(a) komentarz datowany na 2013/07/04 00:14:04:

    Kryzys to wymysł tylko po to by ładować pieniądze do portfeli polityków, bankierów i innych ważniaków.

Dodaj komentarz